přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: KING OF IVAR


Adresa: Slezská 93, Opava 5, 747 05
Telefon: +420 732 601 567
Zodpovědná osoba: Iva Vaňková
www: www.kingofivar.com
Mail:

Plánujeme vrh: 25.06.2010
Hodnocení: 60 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Italský chrtík


O nás:
Biscotti King of Ivar - V předvánoční čas roku 2005 se splnil další můj sen, naše rodinka se rozrostla o nádhernou chovnou fenku Emilii Talata a jejího syna z Norské chovatelské stanice Biscotti - King of Ivar Biscotti - pro nás RAVI. Vše proběhlo bez problémů a tak jsme si udělali výlet na letiště v Ruzyni a opět se krátce setkali s Evy Fredhjem, chovatelkou mnoha úspěšných jedinců. Velmi jí tímto děkuji za přínos pro chov, a především za důvěru, Emy a Ravi jsou suprovní rodinní pejsci a daří se jim velmi dobře.Ravišek si s Emy zvykli více než rychle, vlastně se doma rozkoukali - kde je pelíšek, kde postel, obsadili můj oblíbený papasán a bylo vymalováno, seveřani se u nás definitivně usadili! Po bolestné ráně, kdy nás opustil František, se stal Ravi bezkonkurenčně mazlíkem číslo 1, je nesmírně empatický, má hlubokou, klidnou duši a obrovské charisma, něco, co se jen tak nenachází. Nejenže mě naprosto \\" dostal \\", dostal i naše nyní dvouletá dvojčátka, obzvláště Terezka je z něj unešená a Ravi k ní uléhá každý podvečer, Teri je dítě, Ravi štěně, přesto všechno si nějak padli do oka a soulad mezi nimi je až zarážející. Ale všeho dočasu, malá roste a objevila vodítko..! Nemůže mě nenapadnout myšlenka o stromu a jablku....přání asi všech rodičů.

ICh.Silenzio El-Saghir - Silínka jsme si pořídili jako pětiletého pejska, nebylo jednoduché, aby si zvykl, ale podařilo se. Je to krásný importovaný pes se vznešeným výrazem, má milou, klidnou a přátelskou povahu, nyní je v důchodě a se svou psí kamarádkou téhož věku tráví klidné stáří u mých rodičů. V naší republice neměl moc vrhů, což je velká škoda, kdo ví, kolik Františků se mohlo ještě narodit….Brzo po odchodu Berolinky jsme nechali Silínka vzhledem k jeho věku celkově vyšetřit....růžové to není, neslyší, vidí jen velmi omezeně, ale po absolvování \\" zubařského křesla \\" se cítí dobře, není senilní, jen nás občas dostane, když ho musíme po večerním venčení jít hledat ( neslyšííííí), a tak ho nacházíme porůznu - usínajícího v pískovišti, kde se vzhledem k letošnímu extrémnímu létu chladí, nebo v dětském kočárku....v každém případě je vždy velmi šťastný, že byl nalezen.Po odchodu Berunky byl velmi zraněný, několik dní vyl a moc dobře věděl,co se stalo....ale věřte, že dědu Silínka postavila na nohy naše tříměsíční Orinoco - mladá fenka....bylo to poznat na první pohled, Silínek pozvedl ocásek, uši, a skoro jsme odezírali.....je Vám jasné co....( že by něco pro mě??? Je to mladé, krásné a věší se to na mě???).Přejeme Silínkovi klidné stáří. Úspěchy: Interšampion, Šampion ČR, Klubový vítěz, Vítěz Brna, BOB, CWC, Národní vítěz, Vítěz speciální výstavy

ICh.František Dobrota z Ivaru - Dobrošek je moje nejmilejší sluníčko, narodil se jako jediné štěňátko císařským řezem a po velkém boji přežil, byl tak maličký a bezbranný, že se ve mně ozvaly pudy vlastní pouze ženám, a tak začalo naše výjimečné soužití. Elegantní italáček s krásnou hlavou a výrazem - to vše se odrazilo nejen na výstavách, ale i odchovech, nejvíce si ceníme posledního a konečného úspěchu na světové výstavě \\"Dortmund 2003\\", kde ve třídě šampionů v konkurenci 12 psů získal nádherné bodované V4, je to opravdu mimořádný úspěch, porazil velmi zvučná jména chovatelských stanic z celého světa. Jeho potomky můžete vidět ve fotogalerii.Velmi smutná zpráva.....20.02.2006 prohrál František svůj boj s nemocí....byl to pro nás šok....František byl víc než pes, víc než člen rodiny, i po narození našich dvojčátek byl stále naším dítětem, milovaným psíkem, který svou láskou obdarovával i naše děti... František spí na na naší zahradě, blízko Haničky, nikdy na něj nezapomeneme, na PANA PSA se zapomenout nedá.Chtěla bych tímto poděkovat MVDr. Hynarovi - lékaři, který se o Dobroška staral až do konce.Nikdy jsem se o tom nezmínila, ale jméno František jsem zvolila po mém dědečkovi, druhé jméno - Dobrota, mě napadlo až po čase - byl Dobrota už od narození a také ona píseň - František Dobrota, rodák z blízké vesnice.....mám slzy v očích , a chtěla bych mít kouzelný proutek...Dnes, 15.5.2006 bych se chtěla podělit o poznatek, pro někoho hloupý, pro někoho zcela pochopitelný...po ztrátě Františka bylo prázdno, nic, a pořád nic, nejsem věřící člověk, jenže najednou jsem si uvědomila, že místo, které zaujímal výhradně František, převzal Ravi, štěně, které svým nevěřitelným charismatem přilnulo ke mě stejně, jako František. Dívá se na mě jeho očima a já mám zvláštní pocit, že je sluníčko pořád se mnou, vím, že to není on, ale moc mi ho připomíná, klidem, láskou, nezištnou dobrotou.Je to jen štěně ( zatím ), přesto všechno má v sobě tolik vnitřní síly a klidu, až se to zdá neuvěřitelné.
\\" Pokud se nepletu, František je tu se mnou stále...\\"Úspěchy: Junioršampion ČR, Český šampion, klubový šampion,, Interšampion, Mnohokrát V1, CAC, CACIB, BOB.

Cirion Gil - Endor - Začátkem roku 2005 jsme s radostí uvítali na návštěvě Helenu Podanou s manželem a s malým štěňátkem - Cirionem Gil-Endor, samozřejmě že to nebyla náhoda, ale vstřícnost manželů Podaných, že nám vybrané štěňátko, vzhledem k tomu, že máme doma malá dvojčátka, dovezli až do Opavy.
Musím říct, že větší číslo, než je Rio, neznám. Pořád něco vymýšlí, pořád něco kutí, neposedí, nepoleží, kouká, kdeby co změnil....prostě se nenudíme.Rio pochází z čisté francouzké krevní linie a je to opravdový elegán. Bude potřebovat více času, aby dospěl, ale již nyní je chovný a získal na několika výstavách výborné ocenění.V současné době je hrdým otcem \\" O \\" vrhu s Emy Talata. Nastal ten pravý čas a psík OSCAR opustil rodné hnízdečko a odebral se k novým majitelům do Norska, sestřička ORINOCO zůstává u nás doma jako budoucí máma.

Emilie Talata - Emy je další chrtík - seveřan, který obohatil náš chov, nabídka mít Emy přišla velmi neočekávaně a musela jsem se rozhodnout okamžitě, jsem si jistá, že to byla výborná volba, Emy je nejenom přínosem, ale především nesmírně milá a rodinná fenka. V Norsku je nositelkou mnoha ocenění a u nás se stala bez problémů chovnou fenou. Zajímavé je, jak ti seveřani milují papasány, dostala jsem \\"můůůůůj\\" vysněný ( a slzami smočený ) kousek na vánoce, výsledek je takový, že se musel, pro seveřany, pořídit ještě jeden! Manžel mě jen upozornil, že nehodlá kvůli Norům na zahradě budovat fjordy....

Berolinka z Ivaru - Z \\"B\\" vrhu jsme si nechali Berolinku a Belinku, Belinka nás bohužel brzo opustila a zůstala nám pro chov pouze její sestřička. A tak nastala situace, kdy jsme si doma vychovávali malou a drzou Berolinku.Beruška je velice žárlivé stvoření, o svoji paničku, moji maminku, je ochotná se dělit pouze se Silínkem, s nímž tvoří \\" klub důchodců \\". Udělala nám velkou radost, když přivedla na svět našeho Františka, bohužel, velké problémy, které provázely mateřství, vyloučily možnost dalších štěňátek.Čas je neúprosný...bohužel nastal čas a Berunka nás opustila, odpočívá blízko svého syna FRANTIŠKA, věřím, že se v psím nebi setkali a jsou už napořád spolu.Úspěchy: Klubový vítěz, Klubový vítěz mladých, Vítěz speciální výstavy, Vítěz Nitry, CAC, CACIB, Výborná.

Just Italian King of Ivar - Den, kdy se nám \\" J \\" vrh narodil, byl nezapomenutelným… Poprvé se nám narodila isabelová mimina! Ne, že bych tuto barvu preferovala, to spíš naopak, ale bylo to překvapení. Malá Ituška rostla jako z vody a bylo mi jasné, že to bude další rodinné zlobidlo. Její povaha je absolutně nespoutaná, je veselá, hravá, když to situace vyžaduje, tak je klasická \\" vlezdoprdélka \\" a herečka k tomu. Jednoduše řečeno, je to elegantní a šťastná psí slečna, které se povedlo jako první v historii českého chovu italského chrtíka získat titul světového vítěze. Kvality této fenečky jsou evidentní - dokonalý tělesný rámec, ušlechtilá hlava, vynikající pohyb a elegance, to vše jí staví do pozice špičkové feny.Úspěchy:
MVP Brno 2003 - V1, CAJC
KV České Budějovice 2003 - V1, CAJC
Klubový vítěz mladých
NV Ostrava 2003 - V1, CAJC
MVP Nitra 2003 - V1, CAJC
Světová výstava Dortmund 2003 V1, Světový vítěz mladých !!!
MVP Bratislava 2003 - V1, CAC, CACIB,BOB
MVP Bratislava 2003 - V1, CAC, CACIB
NV Brno - V1, CAC
MVP Wroclaw 2003 - V1, CWC,CACIB, BOB, nejlepší fena
Evropská výstava Bratislava 2003 - V1, CAC, CACIB, Evropská vítězka !!!

Latoya IL Piccolo Azzuro - Malou Toy jsme si pořídili z holandské chovatelské stanice \\" il Piccolo Azzuro \\", špičky v chovu italáčků, každým rokem předvádí chovatelka, Genifer Gielisse, své odchovy na světových výstavách.
Genifer nám ochotně přenechala dvouletou fenku pro další chov. Výstavy Toyka z duše nesnášela, nevíme proč, pravděpodobně neměla ty nejlepší vzpomínky, a proto jsme ji vystavovali jen jednou, není horšího pohledu, než na italáčka, kterého máte k něčemu nutit.Úspěchy: Výborná, r.CAC
O plemeni:
Italský chrtík je ztělesněním krásy , ušlechtilosti a elegance, má působit jako zmenšenina greye, ale je mnohem křehčí. Celkový dojem italáčků musí být harmonický a vznešený, vždyť to byl pejsek šlěchtičen!* Nelze jej popsat jinak než jako kouzelného společenského pejska, který se ale také čas od času ukáže i na dostihových oválech .* Povaha italáčků je převážně velice přátelská, pejsci milují přítomnost lidí a velice těžce snášejí samotu či vykázání z rodinného kruhu, v takovém případě můžete přinejmenším očekávat záškodnickou akci ve formě zničení Vaší palmy, které si pejsek za normálních okolností absolutně nevšímá…* Italáček je vhodný jen pro ty, kteří chtějí dalšího člena rodiny, v takovém případě získáte ohromného přítele s velkým srdcem, dušičkou dítěte a neúnavnou touhou Vás rozveselit a oblažovat svou stálou přítomností.* Péče o italáčka je vzhledem k jeho velikosti, hedvábné krátké srsti a dobrému zdraví velice jednoduchá, až na nebezpečí prochladnutí v podzimních plískanicích se nemusíte obávat zdravotních komplikací.* Již od malinka se má chrtík připravovat na výstavní kariéru – začínáme velice jednoduchým postojem na stole a postupně přecházíme na předvádění na vodítku, chrti mají vrozený nádherný ladný pohyb, využijme ho proto k perfektnímu předvedení.Chovatelská stanice: KING OF IVAR


Adresa: Slezská 93, Opava 5, 747 05
Telefon: +420 732 601 567
Zodpovědná osoba: Iva Vaňková
www: www.kingofivar.com
Mail:

Plánujeme vrh: 25.06.2010
Hodnocení: 60 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Italský chrtík

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · RoboStav
Copyright (c) 2023 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 2445

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
3.8 z 5
(6 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

60 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Jonáš, zítra Václav