přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: BUGSY


Adresa: Křížová 43, Praha 5 – Smíchov, 150 00
Telefon: +420 777 069 097, +420 251 552 510
Zodpovědná osoba: Eva a Lukáš Baxovi
www: www.italiangreyhound.cz
Mail:

Hodnocení: 50 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Italský chrtík


O nás:

O psy se zajímám již od svého narození, ale ano!, jako dar k porodu dostala moje maminka od mého tatínka štěně slovenského čuvače ( narodila jsem se na Slovensku - toto plemeno tam je rozšířenější než u nás ).

Fenka jménem Bela provázela moje kroky od mých prvních dnů. Samozřejmě dospěla dřív v rozumného tvora, nežli já, tak mě hlídala a houpala v kočárku. Později vyrovnávala balanc při mých prvních krůčcích. Pokud to šlo, Bela měla i své povinnosti správného salašnického psa, tak jsme i spolu spali v jedné posteli. Tak jako je pro štěňata důležité ranné stadium života v blízkosti člověka, tak i mě toto ovlivnilo. Svůj život si již bez psa nedovedu představit.

Na základní škole jsem hltala veškerou dostupnou kynologickou literaturu. Sbírala jsem pohledy psů, kupovala každou novou knihu o psech, která vyšla. Znala zpaměti všechna plemena psů. V této době již nacházím zárodek zalíbení v chrtech.

Na střední škole - to už v Praze, jsem pravidelně chodila vypomáhat do psího útulku - tenkrát se nacházel ještě v Jinonicích. Tam jsem sbírala zkušenosti i se psy, kteří nepřišli z dobrého prostředí. Bylo to bolestné, ale poučné i z veterinárního úhlu.

Těsně po sametové revoluci jsem se přihlásila do Klubu chovatelů chrtů i přesto, že jsem žádného chrta nevlastnila. Jezdila jsem na výstavy psů a dostihy chrtů a tiše fandila a záviděla jejich miláčky. Dál jsem si rozšiřovala znalosti o chrtech.

Po deseti letech chrtí teorie jsem se rozhodla vstoupit konečně do řad majitelů chrtů a tím vstoupit do chrtí praxe. Zvolila jsem si plemeno italského chrtíka pro svoji velikost vhodnou do pražského bytu.

Mezinárodně chráněná chovatelská stanice Bugsy byla zaregistrována 03.01.2002. Tento den považuji za počátek mé další dlouhé životní cesty, která bude trnitá, ale věřím, že když člověk dělá své dílo s radostí a bez špatných vedlejších úmyslů, tak se mu dílo vydaří a bude rozdávat jen radost.

Proto vítejte na našich stránkách, snad Vám zpříjemní chvilku, kterou jim věnujete.

Proč název “ BUGSY“ ?

Sám název odpovídá na tuto otázku.
Osvojila jsem si právo DÁT ŽIVOT. Jsem zodpovědná za jeho budoucnost, vzhled a zdraví.Osvojila jsem si dát ŽIVOT tvorečkovi s duší, NE pouhému ZVÍŘETI. Jednoduše beru všechna svoje štěňata jako svoje děti.
Od roku 2006 se naše historie zaznamenává pod názvem “FERITTE BUGSY“.
O plemeni:

VNĚJŠÍ ZNAKY
Tělo svou délkou odpovídá kohoutkové výšce, nebo je kratší. Obrys hřbetu a beder tvoří elegantně vyklenutý oblouk, který plynule přechází do silně se svažující zádě.
Jemný, tenký ocas je nesen nízko. Jeho první polovina je svěšená, druhá zakřivená.
Hruď je úzká, hrudník sahá až k loketním kloubům.
Břicho je silně vtažené.
Suché a osvalené lopatky jsou položeny mírně šikmo.
Lokty se nevbočují dovnitř ani nevytáčejí ven.
Suché končetiny jemných kostí jsou rovné, při pohledu z profilu je nadprstí mírně zakřivené.
Zadní končetiny jsou silně zaúhlené.
Přední tlapky jsou malé a suché, téměř oválné, s dobře ohnutými a těsně připojenými prsty.
Zadní tlapky jsou stejně dlouhé jako přední , jsou však méně oválné.
Elegantně klenutý, suchý krk je stejně dlouhý jako hlava a přechází prudce do kohoutku.
Hlava je dlouhá, její délka dosahuje téměř čtyř desetin kohoutkové výšky.Plochá lebka a tlama jsou stejně dlouhé a navzájem rovnoběžné, dělí je nepatrný stop.Nos je zašpičatělý, pysky pevně přiléhají k čelistem.Vysoko nasazené uši jsou malé a jsou složené dozadu.Velké výrazné oči nejsou hluboko uložené,ani nejsou vypoulené. Italský chrtík má nůžkový skus.
Kohoutková výška - vška plemene se pohybuje mezi 32 - 38 cm.
Hmotnost- plemeno váží kolem 4 kg,nejvíce však 5 kg.
Srst - krátká srst je jemná a lesklá
Barvy - Italský chrtík bývá často jednobarevný, špinavě žlutý nebo černý, přípustné jsou i různé odstíny břidlicové. Malé bílé znaky na hrudi a na tlapkách jsou povolené. Skvrnité zbarvení srsti není uznáno ve všech zemích.

VLASTNOSTI
Povaha - Italský chrtík je přítulný, jemný a veselý. Je čilý, rychlý, opatrný a citlivý.Vyniká inteligencí a poslušností. Má silné pouto ke svým lidem.
Společenská charakteristika - s kočkami a s jinými domácími zvířaty vyhází toto plemeno obvykle výborně. S dětmi vychází rovněž dobře, je však třeba dohlédnout, aby psa nepoužívaly jako hračku. Společnost jiných psů v domácnosti vítá, pokud to ovšem není rotvajler či jiný velký pes. Nejlepší je pořídit si alespoň dva chrtíky.

SOUŽITÍ
Péče - srst tohoto plemene není náročná na údržbu.Jemná a velmi krátká srst téměř nelíná. Stačí ji jednou týdně vykartáčovat měkkým kartáčkem z pravých chlupů a pak přeleštit kusem látky. U tohoto plemene se poměrně často tvoří zubní kámen. Prohlížejte pravidelně zuby, především zadní stoličky, a případný zubní kámen nechejte odstranit veterinářem.I když má italský chrtík značně pevnou tělesnou stavbu, do věku jednoho a půl roku si snadno může zlomit nohu.
Výchova - obvykle není výchova italského chrtíka obtížná, důslednost je však na místě. Tento pejsek bývá někdy rozpustilý a zkouší, co mu pán dovolí. Majitel by měl mít smysl pro humor, když chrtík provede nějakou neplechu, neměl by však sebou nechat mávat. Tvrdý přístup a tvrdá slova jsou ovšem pro toto plemeno zbytečně zraňující.
Pohyb - Italský chrtík velmi rád a velmi rychle běhá.Nejlépe se vydovádí na oploceném pozemku, kde nehrozí nebezpečí, že by vběhl pod auto.Procházky na vodítku dokáže rovněž ocenit.
Možnosti využití - plemeno je oblíbeným elegantním společenským psem, lze jej však i spatřit na závodech chrtů, kde dokáže běžet velmi rychle.

Chovatelská stanice: BUGSY


Adresa: Křížová 43, Praha 5 – Smíchov, 150 00
Telefon: +420 777 069 097, +420 251 552 510
Zodpovědná osoba: Eva a Lukáš Baxovi
www: www.italiangreyhound.cz
Mail:

Hodnocení: 50 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Italský chrtík

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · RoboStav
Copyright (c) 2023 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 4042

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
4.5 z 5
(134 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

50 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Jonáš, zítra Václav