WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Horský honicí pes (Mountain Cur)


PSÍ SVĚT


Horský honicí pes (Mountain Cur) je určený k lovu velkých kočkovitých šelem. Vyznačuje se tedy nebojácností, odhodláním, vytrvalostí a průbojností. Stopu vždy sleduje mlčky. Jeho chov ve městě se nedoporučuje.


ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Mountain Cur; čes.: Horský honicí pes
PŮVOD:
Horský honicí pes (Mountain Cur) byl vyšlechtěný v USA. Vznikl zkřížením evropských honičů s místními americkými plemeny. Výsledkem těchto nezvyklých a ne vždy úspěšných kombinací, se stali zvláštní honicí psi.
POPIS:
Horský honicí pes (Mountain Cur) je plemenem loveckých honicích psů, zahánějící při lovu zvěř na stromy nebo ji pronásledující po stopě. Je to nízký a pracovní pes hrubé konstituce, s typickým zevnějškem honiče. Ocas se musí často kupírovat. Chloubou chovatelů je vyšlechtění štěňat s krátkými ocasy.
VÝŠKA:
Horský honicí pes (Mountain Cur) má v kohoutku 44 až 66 cm.
VÁHA:
Horský honicí pes (Mountain Cur) váží v rozemzí 16 až 29 kg.
SRST:
Horský honicí pes (Mountain Cur) má srst, na rozdíl od ostatních krátkostrstých honičů, o něco delší. Zbarvení je: žíhané, černo-červené, modré a v různých odstínech rezavé.
CHARAKTER:
Horský honicí pes (Mountain Cur) je určený k lovu velkých kočkovitých šelem. Vyznačuje se tedy nebojácností, odhodláním, vytrvalostí a průbojností. Stopu vždy sleduje mlčky. Jeho chov ve městě se nedoporučuje.
PLEMENO:
FCI - Neuznané plemeno.

___________________________________________________________________________________