WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Vodní hyacint (Eichhornia crassipes)


ROSTLINNÝ SVĚT


Vodní hyacint (Eichhornia crassipes) je v období kvetení velice krásnou rostlinou. Ne vždy však v domácích podmínkách opravdu vykvete. Má rád teplé prostředí a dostatečně světelné stanoviště bez přištínění.


BOTANICKÝ NÁZEV:
Eichhornia crassipes
POPIS:
Vodní hyacint (Eichhornia crassipes) je rostlina v období kvetení velice krásná, což se však v domácích podmínkách nepodaří každému. Stonky Eichorie jsou krátké, kořeny jsou velmi tenké, tmavo fialové barvy. Listy má okrouhlé, sestavené do růžice na dutých řapících držících celou rostlinu nad vodou. Květy se objevují v létě, v centru růžice listů. Mají růžovo - šedou barvu a na jednom okvětním lístku je tmavá skvrna. Vodní hyacint můžeme pěstovat i samotný, ne však s rybami v akváriu, ale odděleně, kde je více místa.
ČELEĎ:
Pontederiaceae, modráskovité.
PŮVOD:
Brazilie.
TEPLOTA:
Vodní hyacint (Eichhornia crassipes) je teplomilná rostlina, potřebuje 25 až 27°C, ne však nižší než 22°C. V době kvetení potřebuje 28 až 29°C. Nesnáší průvan a prudké změny teploty. Proto akvárium přikrýváme sklem a necháme jen malou škvíru pro provzdušnění.
OSVĚTLENÍ:
Vodní hyacint (Eichhornia crassipes) je světlomilná rostlina, která ani před přímými slunečními paprsky nepotřebuje přistínění. V zimě ji osvětlujeme umělým světlem.
ROZMNOŽOVÁNÍ:
Vodní hyacint (Eichhornia crassipes) se rozmnožuje mladými výhonky v létě. Množí se dělením.

___________________________________________________________________________________